Leeuwarden

Leeuwarden është një bashki në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 84.1 km² dhe popullsi 94131 banorë[1]. Leeuwarden është kryeqendra e bashkisë.

Leeuwarden
Flamuri i Leeuwarden
Stema zyrtare e Leeuwarden
Popullsia
 • Gjithsej94.131
Faqja zyrtarewww.leeuwarden.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto

Stampa:Provinca Friesland