Lejdi Liçaj (lindur më 19 janar 1987Vlorë) është një futbollistë shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Flamurtari VlorëKategorinë Superiore si mesfushor.

Lejdi Liçaj
Të dhënat vetjake
Emri i plotëLedio Liçaj
Datëlindja (1987-01-19) 19 janar 1987 (37 vjeç)
VendlindjaVlorë, Shqipëri
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Flamurtari Vlorë
Numri8
Karriera me të rinjtë
2000-2008Flamurtari Vlorë
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2008–2009KS Flamurtari15(1)
2009-2010Skënderbeu Korçë14(0)
2010-2012Flamurtari Vlorë28(2)
2012-2013Luftëtari Gjirokastër11(3)
2013-Flamurtari Vlorë22(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 1 Mars 2014

Lidhje të jashtme

Redakto