Lenvik është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 893 km² dhe popullsi 11107 banorë[1].

Lenvik
Finnsnes.jpg
Stema zyrtare e Lenvik
Popullsia
 • Gjithsej11.107
Faqja zyrtarewww.lenvik.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Lenvik – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto