Leskoveci (Prizren)

fshat në Kosovë

Leskovec është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbëri.

Leskovec
Arbëri
Fshat
Vendndodhja
Leskovec is located in Kosova
Leskovec
Leskovec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1132 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 35″ Veri

20° 43′ 41″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto