Levanger është një komunëqarkun Nord-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 645 km² dhe popullsi 18355 banorë[1].

Levanger
Stema zyrtare e Levanger
Popullsia
 • Gjithsej18.355
Faqja zyrtarewww.levanger.kommune.no

Demografia Redakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime Redakto

Projekte të tjera Redakto

  •   Commons: Levanger – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme Redakto