Nord-Trøndelag është një qarkrajonin TrøndelagNorvegji. Qarku ka një sipërfaqe 22414.63 km² dhe popullsi 133045 banorë[1].

Nord-Trøndelag
Stema zyrtare e Nord-Trøndelag
Popullsia
 • Gjithsej133.045
Faqja zyrtarewww.ntfk.no

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto