Lez është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lez
Fshat
Vendndodhja
Lez is located in Kosova
Lez
Lez
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1387 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 9′ 6″ Veri

20° 45′ 13″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto