Liesveld është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 44.44 km² dhe popullsi 9745 banorë[1]. Groot-Ammers është kryeqendra e komunës.

Liesveld
Flag of Liesveld
Official seal of Liesveld
Population
 • Total9.745
Websitewww.liesveld.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto