Lindesnes është një komunëqarkun Vest-Agder, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 317 km² dhe popullsi 4661 banorë[1].

Lindesnes
Stema zyrtare e Lindesnes
Popullsia
 • Gjithsej4.661
Faqja zyrtarewww.lindesnes.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto