Liqej është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Liqen.

Liqej
Liqen
Fshat
Vendndodhja
Liqej is located in Kosova
Liqej
Liqej
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 626 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 22″ Veri

20° 54′ 14″ Lindje

Popullsia 318 [1] banorë (2011)

Shih dhe këtëRedakto

BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto