Liqeni Alajuela (anglisht: Alajuela Lake) është një liqen në Panama.

Liqeni Alajuela
Natural-colour satellite image of Lake Alajuela
VendiPanamá
Koordinatat9°14′04″N 79°34′32″W / 9.23444°N 79.57556°W / 9.23444; -79.57556
Lloji i liqenitRezervuar
Dalje kryesorePanama Canal
PellguStampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert
Shtetet e pellgutPanama
SipërfaqjaStampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert
Lartësia e sipërfaqesStampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert
Liqeni Alajuela is located in Earth
Liqeni Alajuela
Liqeni Alajuela (Earth)

Gjeografia Redakto

Ka një sipërfaqe prej 50.2 km2 (19.4 sq mi), dhe me lartësi mbidetare 76.8 m (252 ft).

Referime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto