Liqeni Alberts (anglisht: Alberts Lake) është një liqen në rajonin verior Manitoba, Kanadë.

Liqeni Alberts (Manitoba)
Alberts Lake
VendiManitoba
Koordinatat54°48′17″N 101°31′59″W / 54.80472°N 101.53306°W / 54.80472; -101.53306
Lloji i liqenitliqen akullnajor
Dalje kryesoreLiqeni Thompson
Shtetet e pellgutKanadë
Gjatësia maks.Stampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert
Gjërësia maks.Stampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert
Gjatësia e bregut1Stampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert
Lartësia e sipërfaqesStampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert
Ishuj27
1 bregu gjatësia is not a well-defined measure.
Liqeni Alberts (Manitoba) is located in Earth
Liqeni Alberts (Manitoba)
Liqeni Alberts (Manitoba) (Earth)

Gjeografia Redakto

Ka gjatësi prej 5.4 km (3.4 mi) dhe gjerësi prej 2 km (1.2 mi), dhe me lartësi mbidetare 301 m (988 ft).

Referime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto