Lisa Lopes lindi më 27 Maj, 1971Philadelphia, Pennsylvania si Lisa Nicole Lopes dhe vdiq më 25 prill, 2002La Ceiba, Hondurasi. Ishte një këngëtare amerikane.

Lisa Lopes
Informacione personale
Vendlindja Philadelphia, Pennsylvania, SHBA
Vendvdekja La Ceiba, Hondurasi, SHBA
Kombësia Amerikan
Faqja zyrtare http://lisalopesfoundation.org

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Lisa Lopes – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.