Llanisht është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Linisht.

Llanisht
Linisht
Fshat
Vendndodhja
Llanisht is located in Kosova
Llanisht
Llanisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 12′ 59″ Veri

21° 16′ 17″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto