Lliçà de Vall

komunë në Spanjë

Lliçà de Vall është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valles Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Lliçà de Vall ka 6,182 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.8 km2.

Lliçà de Vall
Llica-de-vall.jpg
Flamuri i Lliçà de Vall
Stema zyrtare e Lliçà de Vall
Popullsia
 • Gjithsej6.182
Faqja zyrtarewww.llissadevall.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto