Llucmajor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Migjorn, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Llucmajor ka 36078 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.25 km2.

Llucmajor
Central square.
Central square.
Flamuri i Llucmajor
Stema zyrtare e Llucmajor
Popullsia
 • Gjithsej36.078
Emri i banorëveLlucmajorer/era

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto