Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Lochem (kthjellim).


Lochem është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 216.02 km² dhe popullsi 33437 banorë[1]. Lochem është kryeqendra e komunës.

Lochem
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Lochem.svg
Pamje nga Lochem

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Lochem
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°09′00″V 6°25′00″L / 52.15°V 6.4166°L / 52.15; 6.4166 (Lochem)Koordinatat: 52°09′00″V 6°25′00″L / 52.15°V 6.4166°L / 52.15; 6.4166 (Lochem)
Sipërfaqja 216,02 km2
Popullsia 33.437 banorë 2010
Dendësia 154,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0573, 0575
Kodi Postar 7210-7211, 7213-7218, 7240-7242, 7244-7245
Kodi statistikor 0262
Vendndodhja
Lochem is located in Hollandë
Lochem
Lochem
Lochem – harta_foto
www.lochem.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Gelderland