London është një qytetKontea Middlesex, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 420.57 km² dhe popullsi 352395 banorë.[1]

London
qytet
LondonOntarioSkyline.jpg
Popullsia
 • Gjithsej352.395
Faqja zyrtarewww.london.ca/

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: London – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Ontario