Loon op Zand është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 50.72 km² dhe popullsi 23027 banorë[1]. Kaatsheuvel është kryeqendra e komunës.

Loon op Zand
Flamuri i Loon op Zand
Stema zyrtare e Loon op Zand
Popullsia
 • Gjithsej23.027
Faqja zyrtarewww.loonopzand.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto