Lopera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Lopera, të provincës Jaén. Lopera ka 3837 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 67 km2.

Lopera
Komunë
Vendndodhja
Lopera is located in Spanjë
Lopera
Lopera

Koordinatat: 37°56′V 4°12′P / 37.933°V 4.200°P / 37.933; -4.200

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Jaén
Qarku Lopera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67 km2
Lartësia 276 m (m.n.d.)
Popullsia 3837 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Lopera – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale