Lopik është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 78.92 km² dhe popullsi 14091 banorë[1]. Lopik është kryeqendra e komunës.

Lopik
Flag of Lopik
Official seal of Lopik
Population
 • Total14.091
Websitewww.lopik.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Utrecht