Loppersum

fshat në Hollandë

Loppersum është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 111.99 km² dhe popullsi 10439 banorë[1]. Loppersum është kryeqendra e komunës.

Loppersum
Flamuri i Loppersum
Stema zyrtare e Loppersum
Popullsia
 • Gjithsej10.439
Faqja zyrtarewww.loppersum.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto