Lubinja e Poshtme

fshat në Kosovë

Lubinjë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lubinjë e Poshtme
Fshat
Vendndodhja
Lubinjë e Poshtme is located in Kosova
Lubinjë e Poshtme
Lubinjë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 1128 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 8′ 6″ Veri

20° 51′ 26″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto