Luena, Cantabria

komunë në Spanjë

Luena është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pas and Miera valleys, të provincës Cantabria, në Cantabria. Luena ka 758 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 90.54 km2.

Luena
Entrambasmestas village, Luena.
Entrambasmestas village, Luena.
Luena (Cantabria) Mapa.svg
Popullsia
 • Gjithsej758

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Luena – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale