Lubizhda e Hasit

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Lugishta)

Lubizhdë e Hasit është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lugisht.

Lubizhdë e Hasit
Lugisht
Fshat
Targa04

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto