Lukinaj është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lukinaj
Fshat
Vendndodhja
Lukinaj is located in Kosova
Lukinaj
Lukinaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 39″ Veri

20° 36′ 55″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto