Lum Rexhepi (lindi më 3 gusht 1992) është futbollist kosovarë i cili luan për skuadrën finlandeze Helsingin Jalkapalloklubi (HJK).

Lum Rexhepi
Të dhënat personale
Emri i plotëLum Rexhepi
Data e lindjes3 gusht 1992
Vendi i lindjesTurku, Finlandë
Gjatësia1,92 m (6 ft 3+12 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualHJK
Karriera në rini
FC Viikingit
2005−2010HJK
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2015FC Honka62(1)
2012Pallohonka (huazim)1(0)
2015Lillestrøm0(0)
2016–HJK2(0)
Ekipi kombëtar
2008Finland U166(0)
2010Finland U187(2)
2011Finland U192(0)
2012Finland U202(0)
2012–2014Finland U215(0)
2013–Finlanda1(0)
2014–Kosova2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KarrieraRedakto

Më 27 janar 2015, Lumi nënshkroi një kontratë një vjeçar për skuadrën Lillestrøm SK.[1]

Më 25 janar 2016, Lumi nënshkroi një kontratë një vjeçar për skuadrën HJK.[2]

Karriera ndërkombëtareRedakto

Lumi morri pjesë në ndeshjen kundër Suedisë, por skuadra humbi kundër Suedisë me rezultat 3-0. Poashtu në mars 2014, ai morri pjesë në kombëtaren kosovare në ndeshjen kundër Haitit.

ReferimetRedakto

  1. ^ "Lum Rexhepi signerer for LSK". http://www.lsk.no/ (në norvegjisht). Lillestrøm SK. 27 janar 2015. Arkivuar nga origjinali origjinali më 4 shkurt 2015. Marrë më 27 janar 2015. Lidhje e jashtme në |website= (Ndihmë!)
  2. ^ "HJK sopimukseen Lum Rexhepin kanssa". http://www.hjk.fi/ (në finlandisht). Helsingin Jalkapalloklubi (HJK). 15 janar 2016. Marrë më 15 janar 2016. Lidhje e jashtme në |website= (Ndihmë!)