Lumadh është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë.

Lumadh
Fshat
Vendndodhja
Lumadh is located in Kosova
Lumadh
Lumadh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 519 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 24″ Veri

21° 1′ 33″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto