Luster është një komunëqarkun Sogn og Fjordane, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 2707 km² dhe popullsi 4926 banorë[1].

Luster
Luster sognefjord norway.jpg
Stema zyrtare e Luster
Popullsia
 • Gjithsej4.926
Faqja zyrtarewww.luster.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Luster – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto