Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sogn og Fjordane (kthjellim).


Sogn og Fjordane është një qarkrajonin VestlandetNorvegji. Qarku ka një sipërfaqe 18623.25 km² dhe popullsi 108124 banorë[1].

Sogn og Fjordane
Official seal of Sogn og Fjordane
Population
 • Total108.124
Websitewww.sfj.no

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto