Lyngen është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 812 km² dhe popullsi 3167 banorë[1].

Lyngen
Lyngseidet-kjosen-lyngen-alps.jpg
Stema zyrtare e Lyngen
Popullsia
 • Gjithsej3.167
Faqja zyrtarewww.lyngen.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Lyngen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto