Mölndal qyteti kryesor i Mölndal. Mölndal është rritur së bashku me Göteborg dhe është pjesë e zonës urbane Göteborgut.

Mölndal
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Qarku Västergötland dhe Halland
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 153 km2
Popullsia 60.973 banorë
Dendësia 415.32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 1481
Prefiksi +46 (31)
Faqja Zyrtare http://www.molndal.se/