Maasdriel është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 75.49 km² dhe popullsi 23770 banorë[1]. Kerkdriel është kryeqendra e komunës.

Maasdriel
Flamuri i Maasdriel
Stema zyrtare e Maasdriel
Popullsia
 • Gjithsej23.770
Faqja zyrtarewww.maasdriel.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Gelderland