Madoka Haji

futbolliste japoneze

Madoka Haji (櫨 まどか Haji Madoka?, lindur më 8 Korrik 1988) është një futbolliste japoneze.

Madoka Haji
Të dhënat personale
Emri i plotëMadoka Haji
Data e lindjes (1988-07-08) 8 Korrik, 1988 (32 vjeç)
Vendi i lindjesAichi, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2011INAC Kobe Leonessa54(3)
2012–2017Iga FC Kunoichi100(8)
2018Mynavi Vegalta Sendai15(0)
2019–Suwon UDC
Ekipi kombëtar
2017–Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 6 0
2018 1 0
Gjithsej 7 0

ReferimetRedakto

  1. ^ 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine, 2018 Japan Football Association(japonisht)