Mads Toppel

futbollist danez

Mads Toppel (lindi më 30 janar 1982) është futbollist danez i cili luan për Brøndby IF si portier.

Mads Toppel
Të dhënat personale
Data e lindjes30 janar 1982
Vendi i lindjesOdense, Danimarkë
Gjatësia1,92 m (6 ft 3+12 in)
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualBrøndby IF
Numri16
Karriera në rini
Næsby BK
OB
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001–2003OB3(0)
2003–2005B1909
2005–2007Randers FC99(0)
2007–2010Næstved BK
2010–2011Tromsø IL20(0)
2011–2015OB79(0)
2015–Brøndby IF1(0)
Ekipi kombëtar
2001Danimarka U-212(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).