Mairena del Alcor

komunë në Spanjë

Mairena del Alcor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campiña de Carmona, të provincës Sevilla, në Andalusia. Mairena del Alcor ka 19924 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 69.72 km2.

Mairena del Alcor
Flamuri i Mairena del Alcor
Stema zyrtare e Mairena del Alcor
Popullsia
 • Gjithsej19.924
Emri i banorëveMairenero, ra
Faqja zyrtarewww.mairenadelalcor.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto