Maja e Boshtrës

fshat në Shqipëri

Maja e Boshtrës (Macukull) ndodhet në fshatin Macukull në rrethin e Matit. Ajo është e formuar për shkak të fenomeneve natyrore si për shembull erozioni dhe erërat. Ajo i ngjan një piramide.[1]

ReferimeRedakto

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 1 qershor 2018. Marrë më 20 dhjetor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)