Makoto Tanaka

futbollist japonez

Makoto Tanaka (lindur më 8 gusht 1975) është një ish-futbollist japonez.

Makoto Tanaka
Të dhënat personale
Emri i plotëMakoto Tanaka
Data e lindjes (1975-08-08) 8 Gusht, 1975 (44 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–2008Júbilo Iwata
2009–2011Avispa Fukuoka
Ekipi kombëtar
2004–2006Japonia32(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 32 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2004 14 0
2005 16 0
2006 2 0
Gjithsej 32 0

Lidhje të jashtmeRedakto