Manacor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , e provincës së Ishujve Balearike. Manacor ka 39434 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 260.31 km2.

Manacor
Komunë
Stema_figuraBandera de Manacor (Islas Baleares).svg
Vendndodhja
Manacor is located in Spanjë
Manacor
Manacor

Koordinatat: 39°34′0″V 3°12′0″L / 39.56667°V 3.20000°L / 39.56667; 3.20000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku
Kryetari i Bashkisë Antoni Pastor Cabrer (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 260.31 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 39434 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Manacorí
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7500
Koordinatat 39° 34′ 0″ Veri

3° 12′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare www.manacor.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto