Manastiri i Shën Qirjakut dhe Juditës

Manastiri i Shën Qirjakut dhe Juditës është një monument i trashëgimisë kulturore në Dhuvjan, rrethi i Gjirokastrës, në qarkun e Gjirokastrës, Shqipëri [1]. Ky monument është i miratuar me numër "188610.06.1973".

Manastiri i Shën Qirjakut dhe Juditës
VendndodhjaDhuvjan, Gjirokastër, Gjirokastër, Shqipëri
Organi drejtuesDRKK Gjirokastër
Emri zyrtar: Monument i trashëgimisë kulturore
LlojiNën mbrojtje
KriteretI
Përcaktuar188610.06.1973
Nr. i referencësGJ119

Referime

Redakto
  1. ^ LISTA E MONUMENTEVE: RRETHI I GJIROKASTRËS (PDF). Instituti i Monumenteve të Kulturës - Ministria e Kulturës. Arkivuar nga origjinali (PDF) më 8 dhjetor 2015. Marrë më 11 tetor 2016.

Lidhje të jashtme

Redakto