Mandal është një komunëqarkun Vest-Agder, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 222 km² dhe popullsi 14010 banorë[1].

Mandal
Mandal Strasse.jpg
Stema zyrtare e Mandal
Popullsia
 • Gjithsej14.010
Faqja zyrtarewww.mandal.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Mandal – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto