Mangaka (jap. 漫画家), apo Manga-ka, janë persona, më së shumti nga Japonia që vizatojnë manga.

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Mangaka – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale