Manuel Corral

faqe kthjelluese e Wikimedias

Pjetri II ( l. , - v. , ) ishte papa i 2 i Kishës Katolike Palmariane.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më 22 mars 2005 dhe deri më 15 qershor 2011. Paraardhës i tij ishte Gregori XVII, ndërsa pasardhësi .

Pjetri II
papa i 2 i Kishës Katolike Palmariane
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Zgjedhja 22 mars 2005
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Fundi papatit 15 qershor 2011
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Paraardhësi Gregori XVII

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ * Stampa:En {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
Gregori XVII
Papë
22 mars 2005 – 15 qershor 2011
Pasardhësi 
'