Maral: En Güzel Hikayem (Shqip: Maral: historia ime e bukur) është serial turk i vitit 2015 prodhuar nga Arzu Eğmir dhe u transmetua nga TV8.

Maral: En Güzel Hikayem
GjiniaDramë
Shkruar ngaGökhan Horzum
Korean Derinsu
Caner Yalçın
Hazar Kozice
Serpe Yener
Regjia ngaBahadar İnce
LuajnëHazal Kaya
Aras Bulut İynemli
Ceyda Düvenci
Murat Aygen
Can Nergis
Reha Özcan
KompozitoriCem Tuncer
ENC Müzik
ShtetiFlag of Turkey.svg Turqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve2
Nr. i episodeve17
Prodhimi
ProdhuesiArzu Eğmir
Kompania e prodhimitMed Yapım
Transmetimi
Transmetimi i parë5 mars 2015
Transmetimi origjinal4 nëntor 2015

PërmbajtjaRedakto

Maral është një vajzë e cila ka mbetur jetime në moshë të re. Ëndrra e saj është të bëhet drejtoreshë ekzekutive e butikut luksoz Luna, kështu që ajo fillon të punojë si kamariere në kafeterinë lokale. Vajza e pronarit të Lunës Halis Fejman, Arja përfundon në vijën e zjarrit pasi dyqani bën një gabim të madh dhe ajo mbahet përgjegjëse. Gruaja e re e Halisit, Deniz e trilloi gabimin pasi dëshiron të zërë vendin e Arjës si menaxhere.

Për të shtuar shqetësimet e Arjës, ajo është shtatzënë dhe partneri i saj dëshiron që ajo të bëjë një abort. Si një engjëll mbrojtës, Maral shfaqet në kohën e duhur për të shpëtuar Arjën nga dëshpërimi i saj. Arja i kërkon Maralit që të zërë vendin e saj si menaxhere e dyqanit. Është një ëndërr e realizuar për Maralin, por ajo duhet të paguajë një çmim të rëndë.

Marali është e dashuruar me kuzhinierin Sarp, por ngritja e Maralit në menaxherin e dyqanit menjëherë vendos një pengesë midis saj dhe Sarp. Ajo gjithashtu duhet të luftojë me kundërshtimin e pronarit të dyqanit Halis Fejman. Sapo ta fitojë atë, ajo duhet të merret me një grabitje.

Për t'i bërë gjërat edhe më keq, del se grabitja u krye nga Sarp, i cili po fsheh të vërtetën për prejardhjen e tij. Ai është i vendosur të shkatërrojë botën magjepsëse të Lunës nga brenda. Por dëshira e tij shkatërruese tani zbutet nga dashuria e tij për Maralin dhe ngurrimi i tij për ta lënduar atë.

Halis e vë Maralin në provë duke kërkuar që ajo të pushojë nga puna një nga punonjësit për grabitjen. Në të njëjtën kohë, ajo duhet të luftojë gjithashtu Denizin, e cila kërkon ta zëvendësojë atë si menaxhere të dyqanit. Duke ndjerë simpati për të, Sarp zotohet të ndihmojë duke rritur shitjet e dyqaneve për të rritur pozitën e Maralit.

Sekreti që rëndon mbi Sarp zbulohet më në fund. Ai është djali i paligjshëm i Halis. Nëna e tij ia fshehu atë për vite me radhë, por ai zbulon të vërtetën rastësisht dhe ai vendos të afrohet me botën e babait të tij duke punuar brenda Luna.

Vetë Maral shndërrohet nga roli i saj i ri i cili e kthen një vajzë të ndrojtur në një grua biznesi të sigurt dhe këmbëngulëse. Gradualisht ajo i përshtatet botës elitare në të cilën ka hyrë. Sfida e saj e vërtetë tani do të jetë balancimi i ambicies së saj me ndjenjat e fuqishme që ajo ka për Sarpin.

PersonazhetRedakto

Aktorët Personazhi Epizodet
Hazal Kaya Maral Erdem 1-17
Aras Bulut İynemli Sarp Altan 1-17
Ceyda Düvenci Deniz Fejman 1-17
Murat Aygen Hakan 1-17
Can Nergis Jigit 1-17
Reha Özcan Halis Fejman 1-17
Gümeç Alpay Aslan Asllë 1-17
Cankat Aydos Tahsin 1-17
Bedir Bedir David 1-17
Elvan Boran Nilyfer 1-17
Canan Atalay Exhe 1-17
Olgu Baran Kubilay 1-17
Merve Bulut Hamijet 1-17
İrem Gündüz 1-17
Eşref Seyitoğlu 1-17
İpek Bilgin Xhanan 1-17
Bige Önal Alara Gorkem 1-17
Rıza Akın Muhsin 1-17
Ahmet Olgun Sümear Benan 1-17
Türkü Turan Arja Ferman 1-17
Fırat Altunmeşe Ojtun Fejman 1-17
İnci Şen Ajten 1-17
Defne Halman Inxhi Peker 1-17
Serhat Yiğit Jaman 1-17
Defne Şener Mine 1-17
Tuğrul Cerrahoğlu Tufan 1-17
Leyla Kırşan Maral 1
Elif Nisa Öztürk Arja 1
Erdoğan Tutkun Hasan 1-2

TransmetimiRedakto

Sezoni Dita Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Epizodat Kanali
1 E enjte 20:00 5 mars 2015 21 maj 2015 12 TV8
2 E enjte / mërkurë 20:00 1 shtator 2015 4 nëntor 2015 5 TV8