Marinaleda

komunë në Spanjë


Marinaleda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra Sur de Sevilla, të provincës Seville, në Andalusia. Marinaleda ka 2748 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25 km2.

Marinaleda
Komunë
noform
The multi purpose building of Marinaleda, also used as town hall, adorned with a portrait of Ernesto Che Guevara
Flamuri_figura
Vendndodhja
Marinaleda is located in Spanjë
Marinaleda
Marinaleda

Koordinatat: 37°22′16″V 4°57′29″P / 37.37111°V 4.95806°P / 37.37111; -4.95806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Seville
Qarku Sierra Sur de Sevilla
Kryetari i Bashkisë Juan Manuel Sánchez Gordillo (IU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25 km2
Lartësia 205 m (m.n.d.)
Popullsia 2748 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Marinaleño / Marinaleña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41569
Prefiksi (+34) ...
Koordinatat 37° 22′ 16″ Veri

4° 57′ 29″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.marinaleda.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto