Marjona Metohu ka lindur në 1 shurt 1995 , në Berat. Në moshën 13 vjeçare ajo ka marrë pjesë në Gjeniun e Vogël 3 dhe prej vitit 2010 ajo ka jetuar në Tiranë. Ka studiuar për Flaut,dhe aktualisht vazhdon studimet për Pedagogji muzikore në Akademinë e Arteve . Në vitin 2015 ka publikuar këngën e saj të parë me titull feel you , dhe më pas ka marr pjesë në Këngën Magjike dy herë ku ka debutuar me dy hite : Viti 2018 - "Problem" Viti 2019 - "Bosh" Pikërisht me këngën "Bosh" Marjona Metohu mori famën e merituar. Aktualisht ajo është duke punuar për Hitin e radhës i cili pritet të dal këtë vit.