Mark Milligan

futbollist australian

Mark Milligan (lindur më 4 Gusht 1985) është një futbollist australian.

Mark Milligan
Të dhënat personale
Emri i plotëMark Milligan
Data e lindjes (1985-08-04) 4 Gusht, 1985 (35 vjeç)
Vendi i lindjesSydney, Australia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002-2003Northern Spirit
2004Blacktown City Demons
2005-2008Sydney
2008-2009Newcastle Jets
2009Thân Hoa Thượng Hải
2010-2012JEF United Chiba
2012Melbourne Victory (mượn)
2012-2015Melbourne Victory
2015-2017Baniyas SC
Ekipi kombëtar
2006–2013Australia26(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin australian ka luajtur 26 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
2006 3 0
2007 2 0
2008 1 0
2009 2 0
2010 2 1
2011 2 0
2012 6 1
2013 8 0
Gjithsej 26 2

Lidhje të jashtmeRedakto