Marmull është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Marmull
Fshat
Vendndodhja
Marmull is located in Kosova
Marmull
Marmull
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 314 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 22′ 37″ Veri

20° 30′ 39″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto