Marum është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 64.88 km² dhe popullsi 10461 banorë[1]. Marum është kryeqendra e komunës.

Marum
Flamuri i Marum
Stema zyrtare e Marum
Popullsia
 • Gjithsej10.461
Faqja zyrtarewww.marum.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto