Masahiro Hamazaki

futbollist japonez

Masahiro Hamazaki (14 Mars 194010 Tetor 2011) ishte një ish-futbollist japonez.

Masahiro Hamazaki
Të dhënat personale
Emri i plotëMasahiro Hamazaki
Data e lindjesMars 14, 1940(1940-03-14)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
Data e vdekjesTetor 10, 2011 (71 vjeç)
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
?–1972Nippon Steel
Ekipi kombëtar
1966Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1966 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtmeRedakto